Mağazamıza hoş geldiniz!

  • Anasayfa
  • Kaliteli Mobilya Nasıl Olmalı?

Kaliteli Mobilya Nasıl Olmalı?

Kaliteli Mobilya Nasıl Olmalı?

Mobilyanın kaliteli olmasını sağlayan başlıca unsurlar şunlardır:

*Mobilyada Özgün Tasarım: Aldığınız mobilyanın tasarımı özgün olmalıdır. Taklit mobilyalar ergonomik açıdan sakıncalı olabilir. Orjinalinin taklidi olduğundan ve hukuki açıdan %100 taklit edilemeyeceğinden, orjinalinden biraz farklı yapılmalıdır. Bu da ölçülerinde oynama anlamına gelmektedir. Orjinali tam ergonomik ölçülere göre tasarlanmışsa dahi, taklidi böyle olmayabilir. Bu da kullanıcıya konforsuz bir mobilya kullanma zorunluluğunu getirecektir. Özgün tasarım her zaman tercihiniz olmalıdır.

*Mobilyada Kaliteli Malzeme: Malzeme kalitesi, ürün kalitesini belirleyen başlıca unsurlardan biridir. Burada hep sorulan soru şudur: doğal daha mı kaliteli. Elbette doğal malzeme tercih edilmelidir. Fakat yine o doğal malzemenin işlenme biçimi de doğal olmalıdır. Suni malzemelerde teknik dökümanlar; bilirkişi değerlendirmeleri doğrultusunda değerlendirilmelidir. Örneğin mobilyalarda kullanılan MDF malzemesinin teknik spekleri mutlaka bilinmelidir. Çünkü içinde ağaç liflerini birleştirici madde olan formaldehit bulunmaktadır. Bu madde belli bir süre (ortalama iki yıl) gaz salınımında bulunmaktadır. Üretim aşamasında bu maddeler kalite standartları tarafından belirlenmiş ve kontrol altında tutulmaktadır. Tüketicilerin bu ve benzeri malzemeler konusunda bilinçlenip, ürün satın alırken standartlara uyan üreticileri bilip, o markaları tercih etmeleri doğru olacaktır. High-Pi tüm ürünlerinde Avrupa standartlarını baz alarak üretim yapmaktadır. 

Bir diğer unsur da mobilya aksamlarıdır. Üst düzey kaliteli aksamlar mobilya kullanım süresini uzatacaktır. High-Pi "Grass" - "Hafele" - "Blum" markalarını tercih etmektedir.


*Mobilyada İyi İşçilik: Çok kaliteli malzemeler, iyi işçilikle bir anlam kazanır. Aldığınız  ürünün kalitesi işçilik kalitesiyle doğrudan bağlantılıdır. Butik üretim yapan bir firma olarak iyi işçiliği, garanti süremizle zaten taahhüt ediyoruz. 

*Satış Sonrası Garanti: Ürünlerin minimum garanti süreleri vardır. İki yıl minimum garanti süresidir. Kaliteli mobilya üretimi yapan firmalar, üretimlerinin arkasındadırlar ve bu garanti süresini 5 yıla kadar çıkarmaktadırlar. Aldığınız ürün kalitesini garanti süresinden de anlayabilirsiniz. 


*Satış Sonrası Destek: Aldığınız ürün yanlış kullanım soncu bozulabilir. Bu durumda, orjinal parça - renk, doku, aksam gibi konularda, firmada tüm bilgiler mevcut olduğundan müdahale daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Bir ürün alırken mutlaka sorulması gereken bir sorudur: "Satış sonrası destek sağlıyor musunuz?"

High-Pi bu konuda tam anlamıyla destek sağlamaktadır.